10 דרכים לאיטום את הגג שלכם לחורף

10 דרכים לאטום את הגג שלכם בעונת החורף

החורף הולך ומתקרב לישראל, וזו גם התקופה שבה אנשים רבים מזמינים קבלני עבודה של איטום גגות, או מנסים לבצע את העבודה בעצמם. המשותף לכל המקרים הוא כמובן שבגלל החורף, תרצו להימנע ממצב שבו המים חודרים דרך הגג אל תוך הדירה שלכם – וביצוע עבודות האיטום המתאימות יפתרו את הבעיה. עם זאת, על אילו עבודות מדובר? מהן השיטות לאטום את הגג? הנה כמה מהמרכזיות

 

עשר השיטות החשובות

  1. יריעות ביטומניות – השיטה הפופולרית ביותר של איטום גגות. שימוש ביריעות מיוחדות עם חומר ביטומני איכותי מאד. הנחת היריעות אמנם לוקחת כשני ימי עבודה בממוצע אבל התוצאה הסופית היא נהדרת, ואתם מקבלים גג אטום לחלוטין. אפשר להתרשם באתר ממגוון שיטות נוספותל איטום מצויין של גגות.
  2. זיפות – השיטה הקלאסית שעדיין משתמשים בה לעתים. היתרון בזיפות הוא קודם כל מחירו הזול והעובדה שהוא גם מהיר מאד לעבודה. עם זאת, את עבודות הזיפות יש לחדש לעתים קרובות.
  3. חומרים אקריליים – חומרים על בסיס אקרילי נעשים בחלק מסוגי הגגות, בעיקר בשיטות קצת יותר ישנות. אם האיטום הישן הוא על בסיס אקרילי- אזי הדרך הטובה ביותר לתקן אותו תהיה אף היא באמצעות חומרים אקריליים.
  4. יריעות PVC – שיטה ייחודית מאד של איטום גגות, ובעיקר גגות קלים, אך לא רק. היריעות משמשות כמגן חיצוני על הגגות ואף יעילות לבידוד נגד השמש.
  5. חומרים פוליאוריטניים – חומרים שמתאימים בעיקר לתיקון בבעיות של איטום גגות שהן קטנות ונקודתיות. אפשר למצוא את החומרים הללו גם באופן עצמאי בחנויות לכלי בניין – אם כי החומרים הללו די יקרים.
  6. יריעות על זיפות – שיטה מיוחדת מאד שבה אם יש לכם שכבת זפת ישנה על הגג שלכם, אזי הדרך הטובה ביותר לטפל בכך הוא להניח את היריעות הביטומניות על שכבות הזפת התחתונות – והשילוב איננו בעייתי.
  7. פוליאוריטניים על חומרים אחרים – החומרים הפוליאריטניים יכולים להתאים לעתים להשלמת האיטום גם אם יש חומרים אחרים בנמצא, ומבחניה זו הם סתגלנים.
  8. גגות קלים – לעתים הדרך הטובה היא להתקין גגות קלים. זה במיוחד חשוב למבני תעשיה, חקלאות, ומבני ציבור שונים. הגג הקל הוא אטום מאד ואיכותי ואם יש בעיה – אפשר פשוט להזמין גג חדש.
  9. סיוד – לסיוד יש תפקיד חשוב מאד. הוא אמנם לא יכול להיות בלעדי לטובת איטום גגות, אבל הוא מגן על שכבות האיטום עצמן ומונע התחממות יתר.

האם יש שיטה עשירית?

בעקרון, נדיר שעושים שילובים אחרים בין כל מיני חומרים לאיטום הגגות, אם כי הדבר בהחלט אפשרי. יש בכל מקרה לקחת בחשבון שהשיקול לבחירה בחומר המתאים הוא בידי קבלן האיטום – שהוא הבר סמכא בתחום. הקבלן המתאים יסביר לכם מדוע שיטה כזו או אחרת, תוכל להתאים במיוחד לגג שלכם, ומה היתרונות שתפיקו מכך.